Wózki do hedera od Tucholski sp. z o.o.

Schneidwerkswagen, TANDEM SCHNEIDWERKSWAGEN, 4 RAD GELENKTER SCHNEIDWERKSWAGEN, RAPSTISCHE, Kombajn, Mähdrescher, combine-harvester, moissonneuse-batteuse, CHARIOTS DE COUPE TANDEM, DEUX ESSIEUX 4 ROUES, CHARIOTS DE COUPE DEUX ESSIEUX, CHARIOTS DE COUPE ESSIEU SIMPLE, BARRES DE COUPE À COLZA, CHARIOTS DE COUPE TANDEM, DEUX ESSIEUX 4 ROUES, CHARIOTS DE COUPE DEUX ESSIEUX, CHARIOTS DE COUPE ESSIEU SIMPLE, BARRES DE COUPE À COLZA, RAPESEED, Vertical Knife, SINGLE AXLE TRAILER, DUAL AXLE TRAILER, 4 WHEEL TURN HEADER TRAILER, TANDEM AXLE TRAILER, Trailer, Header Trailer, Trailer for header, manufacturer of header trailers, Trailers, Producer of header trailers, Maker of header trailers, Factory header trailers, Combine header trailer, header trailer, RAPESEED, RAPESEED HEADER EXTENSION, HEADER EXTENSION, JEDNOOSÝ PŘEPRAVNÍ VOZÍK, DVOUOSÝ PŘEPRAVNÍ VOZÍK, PŘEPRAVNÍ VOZÍK SE 4 ŘÍZEÝMI KOLY, TANDEMOVÉ PŘEPRAVNÍ PODVOZKY, ŘEPKOVÝ PŘEDVÁL, ОДНООСНАЯ ТЕЛЕЖКА, ДВУХОСНАЯ ТЕЛЕЖКА, ДВУХОСНАЯ ТЕЛЕЖКА С 4-МЯ УПРАВЛЯЕМЫМИ КОЛЕСАМИ, ТЕЛЕЖКА ТАНДЕМ, РАПСОВЫЙ СТОЛ, Тележка для жаток комбайнов, Carrello portabarra, Carro portapeine, Chariot pour moissonneuse-batteuse, Rallonge à colza pour barre de coupe, Chariot-coupe, Schneidwerkstransportwagen, transportwagen, Uniaxial cutting unit trailer, biaxial cutting unit trailer, Kombajn, Mähdrescher, combine-harvester, moissonneuse-batteuse, wózek do hedera, wózek do transportu hedera, Wózki do hedera, Wózki do headera, wózek headera, wózek hedera, wózek pod header, wózek jednoosiowy, wózek dwuosiowy, wózek cztery koła skrętne, wózek tandem, tandem, przystawka do zbioru rzepaku, stół do zbioru rzepaku, Producent wózków, producent przystawek do zbioru rzepaku, wózki , przystawki, Kosy Pionowe do rzepaku, Vertical Knife, Tucholski, Tucholski Sp. z o.o., Tucholski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Przedsiębiorstwo Techniczne Tucholski, Tomasz Tucholski, Boryszewo, Stare Boryszewo, Płock,

Rolnictwo stanowi prężnie rozwijającą się gałąź gospodarki w naszym kraju. To dzięki niej, Polska stała się producentem, wysokiej klasy żywności eksportowanej na tereny całego kontynentu. W dużym stopniu przyczyniło się do tego wykorzystanie nowoczesnych, w pełni zautomatyzowanych urządzeń rolniczych w gospodarstwach wiejskich.

Heder – przepisy prawne

Zgodnie z polską literą prawa ze względów bezpieczeństwa, bezsprzecznie zabrania się, przemieszczania po drogach publicznych z zamontowanymi na kombajnie elementami zestawu służącymi do zbioru zbóż. Niedostosowanie się do przepisów może skutkować wysokim mandatem,  a także odebraniem dokumentów upoważniających do kierowania pojazdem. Heder to wyposażone w specjalne noże urządzenie. Właśnie z tego powodu należy zachować przy nim szczególną uwagę.

Heder – czym jest?

Heder (http://tucholski.com.pl/) do jeden z dodatkowych elementów stanowiących wyposażenie kombajnu. Jest niezbędny podczas dorocznych żniw. To właśnie heder umożliwia zbiórkę rosnącego na polu zboża. Specjalne noże obracając się o 360 stopni równomiernie tną zboże, które następnie jest transportowane oraz gromadzone w przystosowanym do tego zbiorniku. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji, których zadaniem jest ułatwienie pracy rolnikom.  Duży wybór modeli sprawia, iż bez trudu możemy znaleźć urządzenie spełniające nasze oczekiwania.

Wózek do hedera – czym jest?

Wózek do hedera (http://tucholski.com.pl/) to specjalna konstrukcja, służąca do transportu zakładanego na kombajn urządzenia, którego zadaniem jest cięcie zboża. Ze względu na duże zapotrzebowanie, na rynku dostępnych jest wiele modeli wózków do transportu hederów. Poszczególne modele różnią się miedzy sobą stopniem zaawansowania technologicznego. Z tego względu mamy do dyspozycji wózki jednoosiowe oraz wózki dwuosiowe. Specjalna rama, oparta na dwóch kołach w przypadku wózków jednoosiowych oraz na czterech w przypadku wózków dwuosiowych, umożliwia szybki załadunek oraz rozładunek urządzenia. Ponadto umożliwia precyzyjne podążanie hedera za kombajnem nawet w trudnych sytuacjach, do których należą wąskie i kręte drogi.  Każdy oferowany wózek do hederu musi posiadać specjalny certyfikat świadczący o jego jakości.

Przystawka do zbioru rzepaku – czym jest?

Tucholski jest czołowym producentem przystawek do zbioru rzepaku. W jego ofercie znajdują się wykonane z najwyższej klasy urządzenia.  Ze względu na wymagające warunki, w których pracuje urządzenie, wszystkie podzespoły przystawki do zbioru rzepaku zostały pokryte farbą proszkową. Wszystko to po to, by urządzenie było odporne na działanie korozji oraz drobne uszkodzenia, do których może dojść podczas jego pracy. przystawki osiadają specjalne przystawki, wyposażone w boczne kosy. W zależności  od potrzeb klienta mogą to być  kosy mechaniczne, elektryczne oraz hydrauliczne.

Zadaniem wydłużonej podłogi jest oddalenie noży hedera od przenośnika ślimakowo-palcowego. Przystawka ma zmniejszyć ilość traconego zboża, do którego dochodzi podczas przenoszenia masy od środkowej części hedera. Osypujące się nasiona trafiają na przystawkę, dzięki czemu możemy zminimalizować straty.

Stół do zbioru rzepaku wykonany jest ze stali cynkowej. Oznacza to, iż w przypadku zdarcia wierzchniej warstwy farby, urządzenie nie ulegnie korozji. Kosy boczne zasilane są oddzielnymi silnikami hydraulicznymi, natomiast  zbiornik oleju do układu hydraulicznego przy stołach do zbioru rzepaku może pomieścić nawet  do 9 litrów.

 Wózki do hedera – rodzaje

Wózek do transportu hedera po okresie żniw może służyć jako magazyn dla zespołu żniwnego. Każdy z oferowanych przez firmę Tucholski wózków przystosowany jest do innego modelu kombajnu. Przed zakupem należy zorientować się, które z prezentowanych urządzeń będzie odpowiednie do posiadanej przez nas maszyny. Dużą popularnością cieszą się wózki tandem, gdyż charakteryzuje je połączenie funkcjonalności oraz nowoczesnego designu. Ponadto wózki tandem (http://tucholski.com.pl/) łączą w sobie kilka ciekawych technologicznie rozwiązań, które znacząco wpływają na szybkość załadunku hedera oraz płynność jazdy. Wózek z czterema kołami skrętnymi jest niezwykle zwrotny i umożliwia przejazd wzdłuż wąskich, wiejskich uliczek. Ponadto wózek z czterema kołami skrętnymi pozwala na szybszy załadunek oraz rozładunek dużego hedera. Co więcej, cztery koła skrętne znacząco zmniejszają promień skrętu, a do  tego dzięki zastosowaniu osi wahliwej, umożliwiają płynną jazdę po nierównym terenie. Niska konstrukcja zastosowana w wózkach, jest gwarancją wygodnej pracy urządzenia. Do tego wózek osadzony na czterech kołach znacząco zwiększa powierzchnię ładunkową.

Decydując się na zakup wózka do hedera musimy mieć na uwagę specyfikę posiadanego kombajnu. Często zdarza się, iż budowa maszyny nie pozwala na zamontowanie standardowego wózka. Nie mając pewności, co do wymagań naszego kombajnu, możemy udać się do firmy Tucholski i na miejscu przymierzyć rożne modele wózków.  Specjaliści zatrudnieni w firmie pomogą w wyborze odpowiedniego modelu, posiadającego wszystkie niezbędne certyfikaty oraz gwarantującego nam bezpieczeństwo.

Be the first to comment on "Wózki do hedera od Tucholski sp. z o.o."

Leave a comment

Your email address will not be published.


*