Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę we Wrocławiu?

fizjoterapeuta wrocław, fizjoterapeuta wrocław nfz, dobry fizjoterapeuta wrocław, fizjoterapeuta wrocław opinie, fizjoterapia wrocław, fizjoterapia wrocław cennik,

Nikt z nas nie jest idealnie zdrowy – każdemu zdarza się jakaś, nawet niewielka dolegliwość, nieprawidłowości w badaniach lub, po prostu kontuzja. Żadnego z tych problemów nie warto zaniedbywać, a poświęcenie godziny lub dwóch tygodniowo na własne zdrowie to bardzo dobry zwyczaj. Ale rehabilitacja nie musi być tylko obowiązkiem – może być również przyjemnością. I właśnie takiego fizjoterapeutę, sprawiającego, że wizyta mija nam migiem, i z przyjemnością czekamy na kolejną sesję, warto wybrać. 

fizjoterapeuta wrocław, fizjoterapeuta wrocław nfz, dobry fizjoterapeuta wrocław, fizjoterapeuta wrocław opinie, fizjoterapia wrocław, fizjoterapia wrocław cennik,

Przedstawiamy kilka cech, które powinien spełniać dobry fizjoterapeuta we Wrocławiu. Dodajmy, że w tym artykule nie analizujemy umiejętności rehabilitacyjnych, ale komunikacyjne, dotyczące głównie tego w jakiej atmosferze przebiegają zabiegi, i czy fizjoterapeuta umie sprawić, że czujemy się swobodnie – http://wroclaw-fizjoterapeuta.pl/

Otwarta pierwsza rozmowa u fizjoterapeuty 

Gabinet fizjoterapeuty to miejsce, w którym oddajemy nasze ciało w ręce zwykle zupełnie nowej osoby. Żeby rehabilitacja przebiegała pomyślnie, od początku powinniśmy podczas sesji czuć się na luzie. Wtedy nasze ciało łatwiej podda się leczeniu. Bardzo dużą rolę, w budowaniu takiej atmosfery zabiegów, ma pierwsza rozmowa fizjoterapeuty z pacjentem.

W trakcie takiego wywiadu powinniśmy czuć, że możemy powiedzieć nowemu terapeucie o wszystkim, również o rzeczach wstydliwych. To, o czym najdokładniej mówimy, jest dla dobrego fizjoterapeuty dużą wskazówką na temat naszego zdrowia. Pokazuje, co w naszym schorzeniu przeszkadza najbardziej, a z czym nasz organizm radzi sobie lepiej. Oczywiście, fizjoterapeuta musi kierować się listą podstawowych pytań na temat naszego zdrowia, na które odpowiedzi musi poznać, jednak elastyczność i indywidualne podejście do pacjenta, pozwolą zapoczątkować właściwą komunikację

Swobodny przebieg sesji – fizjoterapeuta we Wrocławiu

Jeśli podczas sesji czujemy się skrępowani i niepewni, terapia, dla obu stron, będzie dużo większym wyzwaniem. Jednak we właściwym postępowaniu fizjoterapeuty we Wrocławiu, nie chodzi o to, żeby nasz relacja od razu stała się zupełnie koleżeńska. Dobra komunikacja i przyjazna atmosfera podczas fizjoterapii budowane być powinny stopniowo, na każdej wizycie, ale bez napięcia.

Kiedy chcemy coś powiedzieć, powinniśmy czuć, że terapeuta chce o tym słuchać, zapamiętuje szczególnie istotne fakty, dopytuje o szczegóły. Nawet jeśli nie są to informacje dokładnie na temat naszego zdrowia, dobry fizjoterapeuta wysłucha ich cierpliwie i porozmawia z nami swobodnie na każdy temat. Możemy się zdziwić jakie informacje, dla nas z pozoru nieistotne dla terapii, mogą się wydać przydatne dla terapeuty!

Nie powinniśmy się bać także zadawać pytań, szczególnie tych, które mogą pokazać nasz, naturalny, brak wiedzy na tematy medyczne. Dobry fizjoterapeuta nie da nam odczuć, że pytamy go o rzeczy, dla niego, oczywiste.

Nie bójmy się także ciszy podczas zabiegów. Jeśli przychodzimy na wizyty zmęczeni, po całym dniu obowiązków, niekoniecznie mamy siły rozmawiać – i nie musimy. Dobry fizjoterapeuta we Wrocławiu zrozumie, że chcemy odpocząć. Kiedy my widzimy, że w dany dzień nasz terapeuta jest zmęczony, też nie naciskajmy na intensywną rozmowę – w końcu terapeuta to też człowiek.

Komunikacja po zabiegach 

Profesjonalny fizjoterapeuta zostaje w kontakcie ze swoimi pacjentami również po wizytach. To on wyznaczy nam częstotliwość kontaktów – może być to na przykład wiadomość SMS z raportem o naszym stanie zdrowia wysyłana co 2-3 dni, ale powinniśmy także czuć, że możemy zwrócić się z wirtualnym pytaniem do naszego terapeuty w (prawie) każdej chwili. Weźmy pod uwagę, że w godzinach wieczornym i w niedzielę, każdy, również najlepszy terapeuta, chce odpocząć.

Be the first to comment on "Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę we Wrocławiu?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*